Subscribe
Scroll To Discover

Kiedyś też znaliśmy Boga tylko z plotek – byliśmy uprzedzeni i „anty” lub obojętni i niezainteresowani. Każdy z nas ma inną historię i inną drogę (chętnie opowiemy, jeśli zapytasz). Łączy nas Jezus, który w różnych momentach i na różny sposób pojawił się w życiu każdego z nas.

Wierzymy w Boga i wierzymy Bogu, bo znamy Go z doświadczenia. Pokonujemy przeciwności, podejmujemy wyzwania, cieszymy się sukcesami, uczymy się na błędach – po prostu żyjemy. Wiemy że ostatecznie czeka nas happy end, bo Jezus jest z nami. Naszą misją i marzeniem jest, żeby każdy poznał Boga osobiście i doświadczył tego, że JEST.

RELACJA Z JEZUSEM

Po pierwsze relacja z Jezusem. Obecność Boga wpływa na każdy aspekt życia – na nasze decyzje, relacje z innymi, perspektywę. Gdyby nie Jezus, Kościół ECHO by nie powstał, a tworzący go ludzie być może by się nie znali. To On daje nam wizję i sprawia, że życie staje się fascynujące.

RATOWAĆ ŻYCIE

Chcemy ratować życie ludzi. Nie ma większej miłości niż ta, kiedy ktoś oddaje życie za przyjaciół. Jezus nie musiał nic, a jednak zrobił wszystko, żeby uratować każdego z nas. To nas motywuje, żeby dzielić się tą miłością ze światem i ratować ludzi przed wiecznością w oddzieleniu od jej Źródła.

ODMIENIAĆ OBRAZ BOGA

Dlaczego kościół miałby być nudny, posępny, staroświecki? Przecież Bóg jest źródłem wszystkiego co dobre i doskonałe, co cieszy i zachwyca. Nieprawdziwe przekonania trzymają ludzi z dala od Niego. Chcemy odmieniać obraz Boga, Jezusa i Kościoła.

Autentyczność

Zależy nam, żeby prawdy płynące z Biblii były przedstawiane w sposób zrozumiały i praktyczny – do zastosowania we współczesnej codzienności od zaraz. Forma nie wpływa na treść Ewangelii, ale pomaga w tym, żeby jej przesłanie było postrzegane jako adekwatne, w istotny sposób odnoszące się do naszej rzeczywistości. To wpływa na autentyczność, która jest dla nas ważną wartością.

Wiara

Wierzymy Bogu, na Słowo. Czasem wbrew okolicznościom. Wiara, wytrwałość, zaufanie pozwalają nam dotrzeć do miejsca, gdzie nadzieja i wizja stają się rzeczywistością.

Hojność

Pod każdym względem – w zaangażowaniu, w życzliwości, przebaczaniu, dawaniu z siebie tego, co najlepsze. Jezus powiedział, żeby o nic się nie troszczyć, bo On wie, czego nam potrzeba. Ufamy Mu i niczego nam nie brak.

Kreatywność

Chcemy, by w każdym aspekcie towarzyszyła nam kreatywność. Innowacyjność i pomysłowość odziedziczyliśmy po Tacie. Boska kreatywność nam imponuje i niesamowicie nas inspiruje.

Jakość

Z miłości do Boga i do ludzi, we wszystkim, co robimy, stawiamy na jakość i dążymy do doskonałości. Wierzymy, że jakość szanuje ludzi.